ERJ-P06D16R0V
MFR.Part #
ERJ-P06D16R0V
JLCPCB Part #
C4083879
Description
-55℃~+155℃ 16Ω 500mW Thick Film Resistor ±0.5% ±300ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS