ERJ-MP2KF33MU
MFR.Part #
ERJ-MP2KF33MU
JLCPCB Part #
C19367854
Description
33mΩ 500mW Current Sense Resistor ±1% ±75ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS