ERJ-HP6D76R8V
MFR.Part #
ERJ-HP6D76R8V
JLCPCB Part #
C5735585
Description
-55℃~+175℃ 500mW 76.8Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS