ERJ-HP6D66R5V
MFR.Part #
ERJ-HP6D66R5V
JLCPCB Part #
C5735579
Description
-55℃~+175℃ 500mW 66.5Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS