ERJ-H2RD5602X
MFR.Part #
ERJ-H2RD5602X
JLCPCB Part #
C6190870
Description
-55℃~+175℃ 100mW 56kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS