ERJ-6RED56R0V
MFR.Part #
ERJ-6RED56R0V
JLCPCB Part #
C4180666
Description
-55℃~+125℃ 100mW 56Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS