ERJ-6RBD562V
MFR.Part #
ERJ-6RBD562V
JLCPCB Part #
C20023500
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.6kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS