ERJ6ENF36R5V
MFR.Part #
ERJ6ENF36R5V
JLCPCB Part #
C2081086
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 36.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS