ERJ2RKF8871X
MFR.Part #
ERJ2RKF8871X
JLCPCB Part #
C2077061
Description
-55℃~+155℃ 100V 100mW 8.87kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS