ERJ2RKF40R2X
MFR.Part #
ERJ2RKF40R2X
JLCPCB Part #
C116386
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2Ω 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS