ERA-8AHD44R2V
MFR.Part #
ERA-8AHD44R2V
JLCPCB Part #
C20018042
Description
-55℃~+155℃ 250mW 44.2Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS