ERA-8AHD36R5V
MFR.Part #
ERA-8AHD36R5V
JLCPCB Part #
C20018034
Description
-55℃~+155℃ 250mW 36.5Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS