ERA-8AHD16R5V
MFR.Part #
ERA-8AHD16R5V
JLCPCB Part #
C20018003
Description
-55℃~+155℃ 16.5Ω 250mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS