ERA-6VEB56R2V
MFR.Part #
ERA-6VEB56R2V
JLCPCB Part #
C3996748
Description
-55℃~+155℃ 250mW 56.2Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS