ERA-6AHD40R2V
MFR.Part #
ERA-6AHD40R2V
JLCPCB Part #
C20016349
Description
-55℃~+155℃ 125mW 40.2Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS