ERA-1ARB6981C
MFR.Part #
ERA-1ARB6981C
JLCPCB Part #
C19539481
Description
-55℃~+155℃ 50mW 6.98kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS