EEV-TG1V330P
MFR.Part #
EEV-TG1V330P
JLCPCB Part #
C3829719
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 100mA@100kHz 1Ω@100kHz 33uF 35V 6.2mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD