EEV-TG1C101P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEV-TG1C101P
Description
-40℃~+125℃ 10.2mm 100uF 16V 197mA@100kHz 2000hrs@125℃ 500mΩ@100kHz 8mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD