EEV-FK2A151V
MFR.Part #
EEV-FK2A151V
JLCPCB Part #
C2164067
Package
SMD,D16xL16.8mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 150uF 16mm 170mΩ 17mm 5000hrs@105℃ 594.8mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS