EEV-FK1V470P
MFR.Part #
EEV-FK1V470P
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 35V 47uF 6.1mm 6.3mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD