EEV-FK1K101V
MFR.Part #
EEV-FK1K101V
JLCPCB Part #
C5381772
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 12.5mm 13.8mm 5000hrs@105℃ 500mA@100kHz 80V ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS