EEV-FK1H681V
MFR.Part #
EEV-FK1H681V
JLCPCB Part #
C2164041
Package
SMD,D16xL16.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.61A@100kHz 16mm 17mm 5000hrs@105℃ 50V 680uF ±20% SMD,D16xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS