EEV-FK1H561V
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEV-FK1H561V
Description
-55℃~+105℃ 1.61A@100kHz 16mm 17.1mm 5000hrs@105℃ 50V 560uF ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS