EEV-FK1H561M
MFR.Part #
EEV-FK1H561M
JLCPCB Part #
C1598939
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.208A@120Hz 16mm 17mm 5000hrs@105℃ 50V 560uF 73mΩ ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS