EEV-FK1E102V
MFR.Part #
EEV-FK1E102V
JLCPCB Part #
C2163973
Package
SMD,D12.5xL13.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 12.5mm 13.8mm 25V 5000hrs@105℃ 60mΩ 825mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL13.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS