EEV-FK1C471P
MFR.Part #
EEV-FK1C471P
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 16V 2000hrs@105℃ 470uF 600mA@100kHz 8mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD