EEV-FK1C152V
MFR.Part #
EEV-FK1C152V
JLCPCB Part #
C2163974
Package
SMD,D12.5xL13.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.1A@100kHz 12.5mm 13.8mm 1500uF 16V 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D12.5xL13.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS