EEV-FC1C680P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEV-FC1C680P
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 230mA@100kHz 6.2mm 68uF 8mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD