EEV-EB2C680SM
MFR.Part #
EEV-EB2C680SM
JLCPCB Part #
C1960166
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-25℃~+105℃ 160V 17mm 18mm 412.5mA@120Hz 5000hrs@105℃ 68uF ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS