EEV-EB2C680M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEV-EB2C680M
JLCPCB Part #
C2163945
Package
SMD,D16xL21.5mm
Description
-25℃~+105℃ 160V 16mm 22mm 412.5mA@120Hz 5000hrs@105℃ 68uF ±20% SMD,D16xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS