EEVEB2C470SM
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEVEB2C470SM
JLCPCB Part #
C401946
Package
SMD
Description
-25℃~+105℃ 160V 330mA@120Hz 47uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS