EEUTP1V102
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEUTP1V102
JLCPCB Part #
C408010
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+135℃ 1000uF 16mm 2.38A@100kHz 2000hrs@135℃ 20mm 29mΩ@100kHz 35V 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS