EEU-HD1V472
MFR.Part #
EEU-HD1V472
JLCPCB Part #
C1579584
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.91A@120Hz 16mm 2000hrs@105℃ 31.5mm 35V 4700uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS