EEU-HD1H561S
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEU-HD1H561S
JLCPCB Part #
C5114402
Package
Plugin,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 50V 560uF 650mA@120Hz 7.5mm ±20% 插件,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS