EEU-HD1H470
MFR.Part #
EEU-HD1H470
JLCPCB Part #
C1585279
Package
Plugin,D6.3xL11.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1.65A@100kHz 1000hrs@105℃ 11.2mm 2.5mm 47uF 50V 6.3mm ±20% Plugin,D6.3xL11.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS