EEU-HD1H222
MFR.Part #
EEU-HD1H222
JLCPCB Part #
C1585526
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.47A@120Hz 16mm 2000hrs@105℃ 2200uF 31.5mm 50V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS