EEU-HD1H102
MFR.Part #
EEU-HD1H102
JLCPCB Part #
C1585860
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 1.092A@100kHz 1000uF 12.5mm 2000hrs@105℃ 25mm 50V 5mm ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS