EEU-HD1E471
MFR.Part #
EEU-HD1E471
JLCPCB Part #
C5114397
Package
Plugin,D10xL14mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 14mm 2000hrs@105℃ 25V 380mA@120Hz 470uF 5mm ±20% Plugin,D10xL14mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS