EEU-HD1E331
MFR.Part #
EEU-HD1E331
JLCPCB Part #
C1590359
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 11.5mm 25V 3.5mm 310mA@120Hz 330uF 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS