EEU-HD1C103
MFR.Part #
EEU-HD1C103
JLCPCB Part #
C1581747
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10000uF 16V 16mm 2.06A@120Hz 2000hrs@105℃ 31.5mm 7.5mm ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS