EEU-HD1A472B
MFR.Part #
EEU-HD1A472B
JLCPCB Part #
C1585031
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1.449A@100kHz 10V 12.5mm 2000hrs@105℃ 20mm 4700uF 5mm ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS