EEU-FS2A270B
MFR.Part #
EEU-FS2A270B
JLCPCB Part #
C1584665
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-40℃~+105℃ 100V 11.5mm 160mΩ 269.5mA@120Hz 27uF 5mm 6000hrs@105℃ 8mm ±20% 插件,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS