EEUFS1K560
MFR.Part #
EEUFS1K560
JLCPCB Part #
C542122
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-40℃~+105℃ 11.5mm 3.5mm 490mA@100kHz 56uF 6000hrs@105℃ 80V 8mm ±20% 插件,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS