EEUFS1A182
MFR.Part #
EEUFS1A182
JLCPCB Part #
C542081
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1.79A@100kHz 10V 10mm 16mm 1800uF 5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS