EEU-FR1V271LB
MFR.Part #
EEU-FR1V271LB
JLCPCB Part #
C5114358
Package
Plugin,D8xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16.5mm 270uF 35V 5mm 8000hrs@105℃ 868mA@120Hz 8mm ±20% 插件,D8xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS