EEUFR1V181
MFR.Part #
EEUFR1V181
JLCPCB Part #
C542057
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-40℃~+105℃ 11.5mm 180uF 3.5mm 35V 6000hrs@105℃ 8mm 950mA@100kHz ±20% 插件,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS