EEU-FR1J151LB
MFR.Part #
EEU-FR1J151LB
JLCPCB Part #
C1584495
Package
Plugin,D8xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 150uF 20mm 5mm 63V 8mm 9000hrs@105℃ 930mA@100kHz ±20% Plugin,D8xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS