EEU-FR1C681LB
MFR.Part #
EEU-FR1C681LB
JLCPCB Part #
C1589611
Package
Plugin,D8xL15mm
Description
-40℃~+105℃ 15mm 16V 41mΩ 5mm 680uF 8000hrs@105℃ 8mm 930mA@120Hz ±20% Plugin,D8xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS