EEU-FR1C222B
MFR.Part #
EEU-FR1C222B
JLCPCB Part #
C1585143
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 12.5mm 16V 2.6A@100kHz 20mm 2200uF 5mm ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS