EEU-FR1C102B
MFR.Part #
EEU-FR1C102B
JLCPCB Part #
C1584516
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1.343A@120Hz 1000uF 10mm 16V 16mm 28mΩ 5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS